בתי ספר לאימון

מהו הטרנד שכבש את העולם וישראל ממשיך למשוך מאות אנשים בשנה. אימון אישי - קואוצ'ינג? מאמן אישי הוא אדם שהוכשר להוביל אנשים אחרים בדרך למימוש מטרות חייהם. המאמן מכוון, מקדם ומניע את המאומנים שלו בתהליך אישי, ממוקד ומשמעותי של התפתחות אישית, מימוש חלומות וצמצום הפער בין הרצוי למצוי.

כולנו חולמים על חיים יוצאי דופן! חיים של הצלחות, מימוש עצמי ואומץ לבטא את עצמנו בלי חשש. מרבית האנשים חיים בתחושה של "תקיעות" בחיים, מעין לופ של שגיאות שאותו הם לא מסוגלים לפרוץ בכוחות עצמם. כאן נכנס לתמונה המאמן/ת האישי/ת.

מאמן אישי עובר קורס מאמנים שבו הוא לומד את מתודת האימון שהוכיחה את עצמה ברחבי העולם, רוכש את הכלים והטכניקות להוביל אנשים בתהליך של שינוי ופריצת דרך בחייהם....תפיסת העולם של מקצוע זה היא שההצלחה שלך היא ההצלחה של הלקוחות שלך.

למי מתאים ללמוד קואוצ'ינג?

בגדול, כל אחד יכול להיות מאמן אישי, אין תנאי קבלה שמכתיבים מי יכול ומי לא יכול להתקבל ללימודים. מטבע המקצוע, מאמנים צריכים מספר כישורים בינאישיים על מנת להצליח, ביניהם: כושר מנהיגות, יחסי אנוש טובים, יכולת הקשבה, הכלה, אמפתיה, כישרון לזהות את עצם הבעיה ולשאול את השאלות המכוונות הנכונות. זה מקצוע אינטואיטיבי מאוד המצריך ידע וכלים מדויקים שאותם יש ללמוד.

מהם תנאי הקבלה לקורס אימון? בדרך כלל מתקבלים סטודנטים בגיל 25 ומעלה. בעת ההרשמה ללימודים נערך ריאיון קבלה, ככלי הסינון היחיד לקבלה ללימודים.

למי הקורס מיועד?

מקצוע הקואוצ'ינג מיועד לכל מי שרוצה לבנות לעצמו קריירה על ידי העצמת אחרים. כל מי שנוכח, במהלך חייו הפרטיים, כי יש בו הכוח והיכולת לקדם אנשים ולעזור להם לממש את שאיפותיהם. גם מנהלים או מנהלי משאבי אנוש יכולים לרתום את לימודי הקואוצ'ינג להנחלת תרבות האימון במקום עבודתם ולהוביל את העסק להשגת מטרותיו. אנשי טיפול, חינוך והוראה יכולים למצוא באימון כלים חדשים לקידום לקוחותיהם או תלמידיהם.

בעקבות הביקוש לקואוצ'ינג, קמו בישראל עשרות בתי ספר פרטיים ומכונים להכשרת מאמנים אישיים. חלקם נשענים על פרסונות תקשורת מפורסמות, חלקם מתהדרים באחוזי הצלחה גבוהים של בוגרים שהשתלבו בעבודה. חלק מהמקומות נוצרו כשלוחות של מוסדות אקדמיים מובילים.

מה כוללת תכנית הלימודים?

תחום האימון האישי נולד בחו"ל. לימודי הקואוצ'ינג בישראל עברו אדפטציה על מנת להתאים את מתודיקת האימון למאפיינים שלנו כאן, לחברה הישראלית ולעולם העסקי שבתוכו אנו פועלים. בנוסף, תכנית הלימודים כוללת חומר עיוני לצד התנסות מעשית רחבה.

• מבוא לאימון: הנחות הבסיס לחשיבה רציונאלית המובילה לתוצאות, מושגי יסוד באימון וגישות מתחומים רלוונטיים כמו פסיכולוגיה וכד'.

• כלים וטכניקות לאימון: תקשורת והקשבה, שיקוף והכלה, בניית תכנית פעולה והצבת יעדים, הקניית כישורי תמיכה והנעה קדימה, בניית יחסי מתאמן מאמן - התמודדות עם התנגדויות, תמיכה במצבי תקיעות ונסיגה, יכולת ניהול דיון ועוד.

• שפת האימון: מציאות עכשווית ומציאות רצויה, הגשמה עצמית, חזון, חלום ומשאלה, מאגר העוצמות, פריצת דרך, חשיבה מנצחת ועוד.

• תחומי האימון: אישי, מקצועי, משפחתי, עסקי, הפרעות קשב ועוד.

• התנסות מעשית: תרגילי סימולציה, משחקי תפקידים, תרגילים של אימון אישי.

• בניית קריירה באימון: בחירת תחום האימון המתאים, צעדים ראשונים בהקמת עסק, כיצד לפרסם, למתג ולשווק את עצמך, בניית קהל לקוחות, ניהול עצמי ועוד

מ..מא...מאו מאומן!

חלק מדרישות הקורס הוא להיות מאומן בעצמך ולעבור תהליך של שינוי ופריצת דרך עצמית. תכנית ההכשרה מאמינה כי הפיתוח האישי שלך כמאמן/ת עוברת דרך חוויית תהליך האימון באופן אישי. תהליך שבזכותו תצמח/י להיות אדם ממומש יותר ועל כן מאמן/ת טוב/ה יותר. במהלך האימון האישי לומדים הסטודנטים לזהות בתוך עצמם את והעוצמות והיכולות אשר ישרתו אותם כמאמנים, תוך כדי שכלול המיומנויות המקצועיות הנדרשות מהם.

אפשרויות קריירה לבוגרי קורס אימון

בוגרי הקורס מקבלים תעודת מאמן מטעם מוסד הלימודים ויכולים לעסוק כמאמנים פרטיים במגזר הציבורי, העסקי או הפרטי. לספק שירותים לארגונים ולחברות או להשתלב במגוון מקצועות בעלי ממשק לקואצ'ינג כמו הנחיית קבוצות, חינוך הבלתי פורמאלי, הנחיית קבוצות תמיכה וכדומה.

היכן לומדים קואוצ'ינג?

מכונים פרטיים כמו: קואצ'ינג אקדמי של ערן אולינק וטל רונן בתל אביב, המכללה הבינ"ל לאימון וניהול ברמת גן, מכללת NCSברמת גן, מכללת CoachME בתל אביב, תות של אלון גל ועוד. בין המוסדות להשכלה הגבוהה שלהם שלוחות של לימודים לאימון אישי ניתן למנות את: המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן, המכללה האקדמית תל חי, מכללת אורנים בקריית טבעון, הטכניון במסגרת היחידה ללימודי חוץ בחיפה ובתל אביב, המרכז להשתלמויות בר אילן ברמת גן, מכללת גומא (חיפה, ירושלים, רמת השרון, הרצלייה ותל אביב) מכון מגיד (חיפה, בית ברל, ירושלים ובית דגן), המכללה למנהל (פריסה ארצית), אוניברסיטת תל אביב ועוד.

איק"א - האיגוד הישראלי לקואוצ'ינג

איקא הדרכות הינה חטיבה להכשרת מאמנים. הקורסים כוללים הסמכת מאמנים אישיים, הסמכת מאמנים עסקיים, מאמנים ניהוליים, מאמנים ארגוני...

קואצ'רס סקול - ביה"ס למאמנים אישיים בתזונה

קואצ'רס סקול הוא בית ספר לאימון אישי וללימודי תזונה. בית הספר מתמחה בהכשרת מאמנים בתחום התזונה בשיטת "לרדת בקלות".
התקשרו להתייעץ
072-257-0404
וקבלו מידע על מוסדות לימודים
שירות אישי חינם - איתור מוסדות ובתי עסק
מאשר/ת תנאי שימוש ומדיניות הפרטיות ומשלוח חומר פרסומי.

בית הספר למאמני תזונה NCS - Nutrition Coaching School

NCS הינו בית ספר לאימון המתמקד בהכשרת מאמני תזונה. בית הספר נוסד על ידי דפנה וד"ר צבי פוס, מפתח מודל אימון עץ האדם.

תות - בית ספר לאימון בניהול אלון גל

תות הוא בית ספר להכשרת מאמנים ויועצים בניהולו של אלון גל, המוכר מתוכנית הטלוויזיה "משפחה חורגת". בית הספר מציע מגוון מסלולי ה...

מכללת יוזמות - פיתוח אישי, ארגוני ועסקי

מכללת יוזמות מציעה מרכז הכשרה לאימון בחסות אקדמית. המכללה מציעה לימודי אימון במגוון התמחויות ברחבי הארץ. הלימודים מותאמים לדר...

גומא המרכז הישראלי לגישור ואימון

גומא הוא מרכז לימודים לתחומי האימון והגישור המספק גם הכשרה למנחי קבוצות.
1
באגף בתי ספר לאימון תמצאו 6 מוסדות לימוד.
072-257-0404
התקשרו להתייעץ
לקבלת פרטים על מוסדות ומסלולי לימודים
שירות אישי חינם
איתור מוסדות ובתי עסק
מאשר/ת תנאי שימוש ומדיניות הפרטיות ומשלוח חומר פרסומי.