לימודי שפות

במציאות גלובלית שבה תרבויות מתקרבות, עסקים מתרחבים, רשתות חברתיות גוברות על מרחקים גיאוגרפיים וטיסה לחו"ל היא "קפיצה" שכל אחד יכול להרשות לעצמו, ידיעת שפות נוספות הפכה מסטטוס השמור ל"אנשי העולם הגדול" לכמעט הכרח המציאות. פעם, מספיק שידעת אנגלית. יכולת לטוס לטייל, ללמוד באוניברסיטה ולראות סרטים באינטרנט שהורדת ללא תרגום. היום אנחנו יודעים שכמספר השפות שתשלוט בהן - כך מספר הדלתות שייפתחו בפניך: לקריירה חדשה, לחיים חדשים, לגורל חדש.

לימוד אנגלית ושפות נוספות

הכפר הגלובלי כבר לא מדבר רק אנגלית.. למידת שפה היא לא רק הכרת אוצר המילים ושליטה בתחביר הדקדוקי שלה. היום מתמקדים גם בהכרת התרבות של המדינה שאת שפתה תלמד/י. חיבור לתרבות העסקית ולגינונים החברתיים. גם שפות שבעבר נחשבו ללא רלוונטיות לחיינו (כמו סינית) - הופכות לחשובות ונחשבות. לאחר ששוק העבודה שם על השולחן את הצורך שבלמידת שפות נוספות, היצע מכוני הלימוד ומגוון תכניות הלימודים גדלו בהתאם.

החלטת ללמוד שפה חדשה, איך מתחילים?

ראשית עליך להגדיר את הצורך שלשמו החלטת ללמוד: עסקי (הרחבת תחומי העיסוק, שיתופי פעולה עתידיים...), פרטי (טיול, הגירה...) תרבותי (שאיפה לקרוא ספרים בשפת המקור, העשרת הידע והרחבת האופקים...). ואז לבדוק מהו טווח הזמנים שנדרש לך (רילוקיישן עתידי, קידום מידי בעבודה, לימודים בשנה הבאה...). עכשיו נבחן את האפשרויות העומדות בפניך.

כל האפשרויות שבעולם ללימוד כל שפה שבעולם

- מכוני לימוד: מסלולי לימוד במכונים פרטיים, המציעים לימודי ערב או בוקר, במתכונת המתאימה לדרישותיך ולמטרותיך. הלימוד נעשה בקבוצות קטנות או באופן פרטני, יתרון המאפשר תרגול רב. הלימוד בקבוצות נחלק לפי רמות: מתחילים, בינוניים ומתקדמים ולעיתים נדרשת בחינת התאמה מהנרשמים על מנת לשבצם בקבוצה המתאימה.

מכוני לימוד אפשריים: הקולג' הצרפתי (בעל סניפים בכל רחבי הארץ ובעיקר בערים מרכזיות כמו תל אביב, ירושלים, הרצליה, אשדוד ועוד), ברייט אינגליש בתל אביב, ברליץ (סניפים בכל רחבי הארץ), וול סטריט (עכו, חיפה, נתניה, רעננה, פתח תקווה, תל אביב, ירושלים, ראשון לציון, אשדוד, באר שבע), מכון אסיה בתל אביב, המכון לידידות סין (ב-7 סניפים ברחבי הארץ: כרמיאל, חיפה, כפר סבא, תל אביב, ירושלים, רחובות ובאר שבע), ILC המרכז הישראלי לשפות, דיאלוג של האוניברסיטה הפתוחה בכל סניפיה ברחבי הארץ ועוד.

- לימודי שפות לתואר ראשון: לימודי שפות כתואר ראשון כוללים לא רק את השפה אלא גם תחומים נוספים של ארץ המקור כמו ההיסטוריה שלה, תרבות, סגנון חיים, מסורת ועוד, בהתאם למסלול הלימודים. מגוון השפות הוא רחב וכולל שפות נפוצות ונדירות יותר. מסלול הלימודים כולל ידע תיאורטי ומעשי, כתיבה וקריאה, הכנת עבודות גמר בשפה הנלמדת, השתתפות בדיונים אקדמיים בשפה ועוד. ניתן ללמוד לתואר ראשון במגוון שפות באוניברסיטת חיפה, תל אביב, בר אילן וכו'.

- לימודי שפות בחו"ל: ישנן סוכנויות רבות בארץ המתווכות בין הסטודנטים הישראליים ובין בתי ספר ללימודי שפות בארצות המוצא שלהן (איטלקית באיטליה, גרמנית בגרמניה וכו'). הלמידה היא חווייתית יותר, מרוכזת יותר והשימוש בה הוא זמין יותר (גם בשיעור וגם כשיוצאים לרחוב). הלימודים כוללים שהייה בחו"ל ומאפשרים לסטודנטים להכיר מקרוב גם את התרבות וההוויה המקומית המשתייכות לשפה אותה הם לומדים - ממקור ראשון. אגב, אם חשבת שבגלל שמדובר בנסיעה לחו"ל, עלות לימודים כאלו היא מעבר ליכולותיך - כדאי לך לבדוק טוב, יכול להיות שהמחירים יפתיעו אותך לטובה.

- לימוד שפה באינטרנט: היום אפשר ללמוד שפה חדשה בלי לצאת מהבית ובלי לשלם ולו שקל אחד. מי שקורא ומדבר אנגלית יכול למצוא ברשת מגוון אתרים ללימודי שפות בצורה אינטראקטיבית ומהנה, בזמן שלך, בשעה שמתאימה לך ובקצב שלך. ישנם אתרים חינמיים וישנם אתרים שההרשמה והלימודים כרוכים בתשלום ואם יש לך משמעת עצמית, יכולת למידה עצמאית וכושר התמדה - התוצאה שתקבל/י לא תיפול מתכניות הלימודים במכונים ובקורסים השונים.

מידע רלוונטי

וול סטריט תל אביב קניון עזריאלי

סניף עזריאלי של רשת וול סטריט ללימוד אנגלית מציע קורסים ללימוד אנגלית מדוברת, אנגלית עסקית, אנגלית למתחילים ועוד.

המכון לידידות סין - לימודי שפה ותרבות סינית

בית הספר לסינית של המכון לידידות סין מציע קורס סינית למתחילים ומתקדמים, סינית עסקית, סינית למטיילים, וקורס לילדים ונוער.
התקשרו להתייעץ
072-257-0404
וקבלו מידע על מוסדות לימודים
שירות אישי חינם - איתור מוסדות ובתי עסק
מאשר/ת תנאי שימוש ומדיניות הפרטיות ומשלוח חומר פרסומי.

דיאלוג בית הספר ראשון לציון

הקמפוס ממוקם במכללה למדעים ומציע קורסי אנגלית, ספרדית, צרפתית, איטלקית ורוסית.

מכון סרוונטס - שגרירות ספרד

מכון סרוונטס שפועל תחת פיקוח שגרירות ספרד נועד להפיץ את הספרדית בעולם. תחת המכון עוברים מידי שנה עשרות אלפי תלמידים ברחבי העו...

המכון לידידות אמריקה - לימודי ספרדית - סניף תל אביב

המכון לידידות אמריקה מציע מגוון קורסים ללימוד ספרדית ופורטוגזית, כולל קורסים ייעודים למטיילים ולאנשי עסקים.

רשת מכללות מעוף סניף חדרה

סניף חדרה של מכללת מעוף מציע מגוון של קורסי הכשרה מקצועית, וכן קורסי הכנה לבחינה הפסיכומטרית, הכנה לבגרויות, השלמת 12 שנות לי...

דיאלוג בית הספר פתח תקוה

הקמפוס ממוקם בסמוך לשכונת אם המושבות ומציע קורס אנגלית, קורס ספרדית, קורס צרפתית, קורס איטלקית, וקורס ערבית.

דיאלוג בית הספר לשפות בת ים

הסניף ממוקם במכללת בת ים ומציע קורס אנגלית, ספרדית, רוסית ויוונית.

דיאלוג בית הספר לשפות מודיעין

קמפוס מודיעין של בי"ס לשפות מציע קורסים ללימוד אנגלית, ספרדית, צרפתית, איטלקית, ערבית, סינית וגרמנית.

דיאלוג בית הספר לשפות כפר סבא

הסניף ממוקם בבית התרבות רייזל ומציע קורס אנגלית, צרפתית, ספרדית, איטלקית, ערבית ורוסית.

דיאלוג בית הספר לשפות ירושלים

סניף ירושלים של בית הספר לשפות של האוניברסיטה הפתוחה מציע לימודי אנגלית, אנגלית עסקית, צרפתית, ספרדית, איטלקית, ערבית, רוסית,...

דיאלוג בית הספר לשפות חיפה

קמפוס חיפה ממוקם בצומת הצ'ק פוסט מול לב המפרץ ומציע קורס אנגלית, ערבית, ספרדית, איטלקית וצרפתית.

דיאלוג בית הספר לשפות באר שבע

הקמפוס ממוקם בעיר העתיקה ומציע קורס אנגלית, ספרדית, איטלקית, צרפתית וערבית.

דיאלוג בית הספר לשפות תל אביב

קמפוס רמת אביב של בית הספר לשפות מציע קורסים ללימוד אנגלית, אנגלית עסקית, ערבית, ערבית של אמצעי התקשורת, רוסית, יפנית, סינית,...

לימודי ערבית ביאפא

לימודי הערבית ביאפא כוללים מספר אפיקים

שיעורים פרטיים ביפנית

מורה ליפנית בעלת נסיון של יותר מעשר שנים, גם פרטי וגם בקבוצות. השיעורים מתקיימים בתל אביב, ואפשר גם בירושלים וכפר סבא.

לימוד שפה יפנית

מורה ליפנית לימוד השפה היפנית ע"י יפנית ילידת יפן בעלת ניסיון עם ילדים נוער ומבוגרים. לימוד תרבות יפן, אורח החיים ויכולת ני...
1 2
באגף לימודי שפות תמצאו 45 מוסדות לימוד.
072-257-0404
התקשרו להתייעץ
לקבלת פרטים על מוסדות ומסלולי לימודים
שירות אישי חינם
איתור מוסדות ובתי עסק
מאשר/ת תנאי שימוש ומדיניות הפרטיות ומשלוח חומר פרסומי.