מפרסמי מאמרים

  חיים שריקי


  שמאות רכב ורכוש חיים שריקי מומחים בתביעות ביטוח, ירידות ערך וצד ג' לרבות ביצוע שמאוית לרכב פרטי ומסחרי, ציוד מכני הנדסי, משאיות, אוטובוסים, מוניות, ...

  חיים קליר


  משרד עו"ד חיים קליר נוסד בשנת 1983. הינו משרד עורכי הדין הגדול בישראל בתחום דיני הביטוח והנזיקין. אנו מטפלים בתביעות פיצויים עבור נזקי גוף כתוצאה מת...

  עו"ד יעל אמר


  המשרד מתמחה בתחום הנזיקין על כל סוגיו, לרבות בכל נושאי הביטוח.אובדן כושר עבודה ותביעת המוסד לביטוח הלאומי, פוליסות ביטוח חיים, ביטוח אלמנטרי (רכב, דיר...

  רמי דוד


  רמי דוד - 'סוכנות לביטוח' טל': 1-700-50-70-11

ביטוח כללי

ערוץ RSS
41 תוצאות חיפוש

גיבור השנה שלנו: בן ה- 91 שפקח את עיני מערכת המשפט

נכתב על ידי - חיים קליר - 13/03/2014

דירת המבוטח נפרצה. נגנבו תכשיטים בשווי של כרבע מיליון שקל. חברת הביטוח סירבה לשלם את תגמולי הביטוח, בטענה שהמבוטח הפר "תנאי מוקדם". שבעה שופטים יחד עם היועצמ"ש, בחנו וזיכו המבוטח בתגמולי הביטוח.

כיסוי למבוטח עם רישיון אמריקאי

נכתב על ידי - חיים קליר - 29/01/2014

המבוטח תושב ישראל בעל אזרחות ורישיון נהיגה אמריקאיים היה מעורב בתאונה. משפנה לחברת הביטוח טענו נציגיה: "רישיונך האמריקאי אינו תקף בארץ. אין רישיון, אין ביטוח". השופט יהושע רטנר, מבית משפט השלום בחיפה, דן בטענות הצדדים.

חברת הביטוח טעתה ומי נענש?

נכתב על ידי - חיים קליר - 29/01/2014

רכבו של המבוטח ניזוק בתאונה. בהצטרפות לביטוח הובטח מחיר מוזל של השתתפות עצמית. כאשר קיבל המבוטח את המחאת הביטוח נדהם לגלות כי המבטחת "גילחה" סכום כפול של השתתפות עצמית. "הפקידה שהבטיחה לך, כבר אינה עובדת כאן" טענו נציגי חברת הביטוח. השופטת אורלי מור-אל, מבית משפט לתביעות קטנות בתל אביב, דנה במחלוקת.

הרכב טבע הכיסוי ניצל

נכתב על ידי - חיים קליר - 19/01/2014

רכבו של המבוטח התדרדר וטבע בנחל. הרכב ניזוק טוטאלית ללא אפשרות או כדאיות תיקון. "רשלן שכמוך, אתם אשם בהתדרדרות הרכב", טענו נציגי המבטחת וסירבו לשלם. השופט שכיב סרחאן, מבית משפט השלום בנצרת, דן בשאלה האם מגיעים תגמולי ביטוח במקרים בהם המבוטח התרשל?

יש מגדל מאחוריך? לא במכות ברק

נכתב על ידי - חיים קליר - 19/01/2014

מכת ברק פגעה בלוח החשמל בדירת המבוטח. מכשירי חשמל בדירה ניזוקו. חברת הביטוח: "מקור הנזק לא היה מכת ברק, אלא התרופפות נקודת האפס בלוח החשמל, מדובר בנזק תוצאתי". השופט אלי ספיר, מבית משפט השלום בתל אביב, דן בטענות הצדדים.

הם משפילים גם את עובדיהם

נכתב על ידי - חיים קליר - 09/01/2014

המבוטחת עבדה כמסלקת תביעות בחברת ביטוח. לאחר 5 שנות עבודה, פוטרה תוך יחס מזלזל ומשפיל ורמיסת זכויותיה. מצבה הרפואי התדרדר עד שלקתה באוטם שריר הלב. "מדובר במתח שגרתי" טענו בביטוח הלאומי, וסירבו להכיר בה כנפגעת עבודה. השופטת מיכל נעים דיבנר, מבית הדין האזורי לעבודה בחיפה, חשבה אחרת.

מדוע חשוב להרחיב את כיסויי ביטוח

נכתב על ידי - אפרת כהן אפרת כהן - 04/11/2013

ביטוח דירה כולל את כל הקיים במבנה: מרפסות, צנרת, מתקני ביוב ואינסטלציה, מתקני הסקה, דוודים, מערכות סולריות, תקני טלפון וחשמל השייכים למבנה הדירה, וכן את כל החלקים הקבועים במבנה הדירה, או המחוברים אליה בחיבור קבוע.

המנוע נסדק מעצמו

נכתב על ידי - חיים קליר - 01/10/2013

רכבו של המבוטח ספג מכה מרכב אחר בזמן שחנה. כתוצאה מהמכה המנוע נסדק ובהמשך הדרך קרס. חברת הביטוח הסכימה לשלם רק שליש מהנזק בטענה שהמנוע נסדק מ"בלאי טבעי". השופטת מלכה אביב, מבית משפט לתביעות קטנות בירושלים, דנה בטענה.

צברת נקודות ורישיונך נפסל? אין ביטוח

נכתב על ידי - חיים קליר - 20/08/2013

רשיונו של המבוטח נפסל לתקופה של שלושה חודשים. בתקופה זו ארעה תאונה. משרד הרישוי דחה את כניסת הפסילה לתוקף, והאריך את רשיונו רטרואקטיבית. אולם, חברת הביטוח טענה "אין רישיון, אין ביטוח". השופט יעקב וגנר, מבית משפט השלום בחיפה, דן במחלוקת.

חברה המתעמרת במבוטח שלה

נכתב על ידי - חיים קליר - 17/07/2013

ממשאיתו של המבוטח נגנב "מְחַלק הכוח" במנוע.חברת הביטוח סירבה לשלם בטענה, שימו לב לוירטואוזיות הלשונית, כי הפוליסה מכסה רק סיכון של "גניבת כלי רכב".

על החלמאות, החמדנות והאזרח שנכתש ביניהם

נכתב על ידי - חיים קליר - 17/07/2013

רכבו של המבוטח נפגע מצמיג שהונח על כביש. חברת הביטוח שלפה אישור משטרה כי מדובר ב"פעולת איבה" והפנתה את המבוטח למס רכוש. אלא שגם פקידי מס רכוש שלפו אישור משטרה. לפי אישור זה, אין מדובר בפעולת איבה.

144,000 שקל עבור החלקה על צואת כלבים בקניון

נכתב על ידי - חיים קליר - 26/06/2013

מבקרת בקניון גן העיר דרכה על צואת כלב, החליקה ונפגעה קשות. מנהלי גן העיר הפנו את התלונה למבטחת הקניון שסירבה לשלם. מי אחראי על מפגעים שמותירים הולכי על ארבע? השופט יחזקאל הראל, ,דן באחריות הקניון.

הנייד הנעלם

נכתב על ידי - חיים קליר - 05/06/2013

אורחת במלון שכחה את המחשב הנייד שלה בחדר האוכל. המחשב נמצא על ידי אחד העובדים ונמסר למארחת של מסעדת המלון. משם נעלם. השופטת נסרין עדוי, דנה באחריות בעל המלון לאובדן המחשב.

נזקי הצפה- מתי חלה אחריות על הרשות המקומית

נכתב על ידי - עו"ד יעל אמר-רוזנברג - 30/01/2013

מאמר זה יסביר בקצרה על אחריות רשויות מקומיות לנזקי רכוש במקרים בהם יורדים גשמים עזים אשר גורמים להצפות ולנזקי רכוש לרכושם של אנשים פרטיים ו/או לבתי עסק.

מהם אתרי השוואה (אינטגרטורים) ומדוע יש צורך בהם ?

נכתב על ידי - צביקה קליך - 20/11/2012

מדוע הוקמו אתרי השוואות מחירים, ומדוע אתר השוואה מסוג זה יעיל לרכישת ביטוח רכב.

חברות לגביית חובות

נכתב על ידי - טל לוינסקי - 09/08/2012

חברות לגביית חובות החלו להופיע לפני כעשר שנים. חברות לגביית חובות, כשמן כן הן, חברות שמטרתן לגבות מאנשים או מעסקים כספים שהם חייבים לחברות אחרות או לאנשים פרטיים.

הימנעות ממחלות בחופשה או בנסיעה לחו"לpassportcard

נכתב על ידי - ענבר ענבר - 12/06/2012

כדי להתכונן ככל הניתן למקרי שלשול, הצטננות או מחלות "קלות" יותר, שאינן מצריכות אשפוז או טיפול אינטנסיבי בבית חולים, מומלץ מאוד להצטייד בתרופות בארץ, טרם נסיעתכם.

ביטוח עסק קירה של הביטוחים הנפוצים

נכתב על ידי - דניאל כהן - 04/10/2011

עסקים רבים זקוקים לספקים שונים, כל עסק בהתאם למאפייניו ולתחום עיסוקו זקוק לספקים שונים, אחד הספקים שכל בעל עסק זקוק לו הוא ספק ביטוח טוב, עסקים שונים זקוקים לביטוחים שונים, כל עסק בהתאם למאפייניו יזדקק לביטוחים שונים.סוגי הביטוחים לעסקים הם רבים ושונים, להלן סקירה של הביטוחים הנפוצים של העסקים:

תביעות ביטוח רכב

נכתב על ידי - ענבר ענבר - 03/04/2011

בישראל קיימים שלושה סוגים של ביטוח רכב: ביטוח חובה, ביטוח מקיף וביטוח צד ג'. כשמו כן הוא מחייב ביטוח החובה כל רכב הנוסע בכביש או שיש לו רישיון בתוקף והוא מכסה נזקי גוף בלבד שנגרמו כתוצאה מתאונה

קטגור- ביטוח תאונות אישיות

נכתב על ידי - ענבר ענבר - 30/01/2011

ביטוח תאונות אישיות הכוונה היא לפוליסת הביטוח הפרטית שכל לקוח ולקוח חותם עליה מול חברת הביטוח שלו.

השוואת מחירי ביטוח רכב של ישראיביט?

נכתב על ידי - ענבר ענבר - 13/01/2011

תוכלו למצוא כיום בישראל גופים רבים שמוכרים פוליסות ביטוח רכב. השאלה הגדולה והמהותית ביותר: מאיזה גורם בענף הביטוח כדאי לרכוש את ביטוח הרכב? מי החברה שתספק לכם גם מחירים זולים וגם שירות הולם ואדיב

ביטוח תאונה

נכתב על ידי - חיים שריקי - 27/11/2010

המנוח היה מבוטח בביטוח תאונות, המבוטח טבע בים - חברת הביטוח מצאה רופא שיקבע, איך לא, כי המוות נגרם ממחלת לב ולא מהטביעה.. השופט מבית משפט השלום מנתח את הסיבות האפשריות שהביאו את חברת הביטוח להתנער מתשלום דמי הביטוח למבוטח.

שמאי בית מסווה

נכתב על ידי - חיים שריקי - 26/10/2010

להלן מאמר וסיפור אמיתי על "שמאי בית" מטעם חברת הביטוח ובדומה היום לשמאי מרשימת השמאים של חברת הביטוח.

תעלולי הגרריסט מטעם חברת הביטוח.

נכתב על ידי - חיים שריקי - 26/10/2010

טיפול בתביעת חברת הביטוח ע"י מבוטח שרכבו נגרר מביא לפניכם סיפור מרתק אודות תעלולי חברת גרירה מטעם חברת ביטוח (ששמה שמור במערכת).

מושגים מעולם הביטוח

נכתב על ידי - אוהד רגב - 05/07/2010

בימינו כאשר מספר פוליסות הביטוח הנרכשות על ידי האדם הממוצע הולך ועולה משנה לשנה ואופן הרכישה הופך להיות מנותק מיוצים ומומחים לענייני ביטוח שונים, חשוב להבין את מושגי היסוד אשר מופיעים תדיר בפוליסות הב

עמוד הקודם 1 2 הבא