חשיבותה של קסדה ברכיבת אופניים!

פורסם על ידי בתאריך 22/03/2009
תקציר - למה זה באמת חשוב, אין כמו הנסיון!


 • פתיחת חשבון
 • הוספת מאמר חינם
 • הוראות עריכה
 • למה כדאי לפרסם מאמרים
  מספר מצביעים: 1


  מספר צפיות: 33384

  רכיבה על אופניים היא מהדברים הכי כפיים בחיים. אני באופן אישי מאד מחובר לאופניים ובשיעורי ההדרכה לרכיבה על אופניים, אני מנסה להעביר את אהבתי הגדולה לרכיבה גם לאלו שמבקשים ללמוד אצלי. את הסיפוק והעונג הכי גדול אני מקבל מאלו שמגיעים ללמוד אצלי לרכב על אופניים, ומגיעים אליי הרבה, חלק בהמלצות מפה לאוזן, אחרים הם כאלה שראו אותי מלמד בפארק ויש רבים שמגיעים אליי מהאינטרנט.... אז אם אחזור לההישג הכי גדול שלי, אני חייב לציין שהניצחון שלי ושל התלמידים שלי הוא ההתגברות על הפחד, שיפור הדימוי העצמי שלהם ובעיקר להתגבר על הקושי ללמוד לרכוב על אופניים, ותאמינו לי שהיו לי תלמידים רבים שחשבו שזה יהיה בלתי אפשרי... אבל הכל אפשרי.

  בין הדברים שהכי מעצבנים אותי, ואני ידוע כאדם מאוד רגוע ושליו, אלו הם דעות קדומות – כמו חוסר סבלנות לעולים או לאנשים עם מוגבלויות מסוימות, וגם נהגים חסרי אחריות שלא מתחשבים ברוכבי אופניים או ברוכבי אופנועים. במיוחד העובדה שהרבה פעמים קורה שהנהג עם המשאית או כל רכב אחר גדול וחזק מנצל את כוחו ונוהג בחוסר אחריות ומסכן נהגים אחרים לכל סוגיהם – מכוניות אופנועים ואופניים.

  אני רוצה לספר על המקרה האישי שלי שבו הקסדה הצילה את חיי.

  רכבתי שטח עם קבוצת רכיבה באזור נחל יתיר, על גבול חברון. זה התחיל ב-5 בבוקר, 5 שעות של עליות בנוף מדהים, התחברות לטבע, אנרגיות, חוויה עצומה לגוף ולנפש! אחרי 3 שעות, הגענו עם הקבוצה לאזור של ירידות. מלווה הקבוצה, שהיה נווט מחיל האוויר החזיק GPS על האופניים והכיר את המסלול יותר טוב מכולם. כשהוביל אותנו, הוא אמר שהמסלול מדהים וכייפי אבל הזהיר מירידה אחת קטלנית שעליה אמר שהוא אף פעם לא יורד אותה וגם לא ממליץ לאף אחד מהקבוצה.

  באותה תקופה, לא נזהרתי וירדתי בחוסר אחריות מבלי לתכנן את הדרך. לקראת סוף הירידה, הייתי במהירות גבוהה, הגעתי לעיקול ולא יכולתי להסתובב. איבדתי שליטה על האופניים ומשם פגשתי שדה קוצים, עשיתי 3 סלטות באוויר, נחתי על סלע, הקסדה התרסקה, איבדתי את ההכרה . חושך בעיניים. נפגעתי בראשי.

  כשחזרתי להכרה, בבית החולים, הבנתי את שקרה לי נס ושהקסדה הצילה את חיי. מאז, למדתי לקח חשוב, ואני מרגיש שזו שליחות שלי ללמד רכיבה בטוחה על אופניים ובעיקר להקפיד על כללי הבטיחות ועל חבישת קסדה. זו גם הסיבה שאני לא מתחיל בשיעור רכיבה על אופניים בלי שהתלמידים שלי ואני נחבוש קסדות, כי קסדה מצילה חיים!


  להלן טיפים שריכזתי בנושא חשיבות הקסדה.

  1. כבוחרים קסדה חשוב להקפיד שתהיה בעלת תו תקן המוכיח שעברה בדיקת בטיחות. 2. חשוב לבחור קסדה שתשב טוב על הראש, שתהיה נוחה ושלא תציק או תסיט את הריכוז בשעת הרכיבה. 3. יש להתאים את מידת הקסדה להיקף הראש. 4. קסדה בעלת מנגנון נעילה אחורי מומלצת כי היא משפרת את האחיזה בהיקף הגולגולת וגם מאווררת ככל שניתן את הראש. 5. רצוי לבחון החלפת קסדה מדי שנתיים-שלוש, עקב התיישנות החומרים, שחיקה וכו'. 6. בשל נטייה לאבד מחוזקה במשך הזמן (גם אם לא זכתה לשימוש) עקב התיישנות החומרים.

  הבא
  הקודם

  אודות הכותב:
  שפי שמחון | לימוד רכיבה על אופניים ורכיבה נכונה על אופניים. לימוד רכיבה על אופניים למבוגרים ולילדים בליווי צמוד עד לרכישת המיומנות המלאה. בשיטת שפי שמחון כל אחד יכול ללמוד לרכוב על אופניים. 03-9190535

  מצלמת סוני RX1

  נכתב על ידי - סיון . - 2014-02-24

  מאמר זה סוקר בקצרה את המאפיינים המרכזיים של מצלמת סוני RX1 - הדגם החדש של סוני שהושק השנה.

  מועדוני קלאב מד מובילים לחופשת סקי

  נכתב על ידי - חן ששון חן ששון - 2014-02-16

  היום כאשר שומעים את צמד המילים "חופשת סקי" חושבים ישר על קלאב מד. להלן סקירה של 2 מועדוני קלאב מד מו...

  צילום אמנותי בלי לצאת מהבית

  נכתב על ידי - סיון . - 2013-12-23

  אוהבים לצלם? מה אתם עושים כשיש לכם המון זמן פנוי, מצלמה דיגיטלית איכותית ומוטיבציה ליום צילום מקיף.....

  חורף אמנותי עם מצלמה דיגיטלית

  נכתב על ידי - סיון . - 2013-12-19

  כשהחורף סוער והברקים מבזיקים בשמי הארץ, חלקנו נ]תקפים דף יצירתי לצאת החוצה ולתעד את המחזה המרשים. בכ...

  נופש בארץ – כדאי?

  נכתב על ידי - danacohen166 danacohen166 - 2013-11-06

  מוכרחים לצאת לחופש? מתלבטים לאן ומתי? הנה כמה טיפים שריכזנו עבורכם בבחירת נופש בארץ:

  מאמרים נוספים של הכותב/ת

  ללמוד לרכב על אופניים בגיל מבוגר

  נכתב על ידי - שפי שמחון - 2012-03-11

  מהם היתרונות שללמוד לרכב על אופניים בגיל מבוגר. אם לא למדתם בילדות אף פעם לא מאוחר להתחיל ללמוד ולהצ...

  שיעורי רכיבה על אופניים-שפי שמחון התלמידים מספרים!

  נכתב על ידי - שפי שמחון - 2009-07-26

  לשפי, אני רוצה להביע את הערכתי ולהודות לך על שלימדת את שני הבנים שלי ללמוד לרכוב על אופניים,אין ספק...

  הוסיפו תגובה

  שם: איימל:

  בבקשה מלאו את הפרטים החסרים