הישג עולמי לחברה ישראלית: נחשף כלי הטיס הראשון הבלתי מאוייש המסחרי הראשון המונע בתאי דלק מימני

פורסם על ידי בתאריך 09/08/2009
תקציר - החברה הישראלית בלובירד מערכות אוויריות והורייזן חשפו את כלי הטייס הבלתי מאוייש המסחרי הראשון המונע בתאי דלק – אושר לשימו...


 • פתיחת חשבון
 • הוספת מאמר חינם
 • הוראות עריכה
 • למה כדאי לפרסם מאמרים
  מספר מצביעים: 2


  מספר צפיות: 33455

  הישג עולמי לחברה ישראלית: החברה הישראלית בלובירד מערכות אוויריות והורייזן חשפו את כלי הטייס הבלתי מאוייש המסחרי הראשון המונע בתאי דלק – אושר לשימוש בישראל החברות יציגו בוועידת האיגוד הבינלאומי למערכות לא מאוישות בוושינגטון, 11-13 באוגוסט וושינגטון –(Marketwire – נוי תקשורת)- 6 באוגוסט 2009: כלי הטייס הבלתי מאויש (כטב"מ) לשהייה ממושכת המסחרי הראשון המונע באמצעות תא דלק מימני, בשם "בומרנג" שפותח על ידי החברה הישראלית בלובירד מערכות אוויריות (BlueBird Aero Systems) ומונע על ידי הורייזן טכנולוגיות תאי דלק (Horizon Fuel Cell Technologies), יוצג כאחד מהחידושים החשובים בוועידה השנתית הקרובה של האיגוד הבינלאומי למערכות לא מאוישות (AUVSI) בוושינגטון בירת ארה"ב. הורייזן תציג גם את AEROPAK החדש שלה, מערכת הנעה עצמאית עם תא דלק של 2 ק"ג המסוגלת לספק 900 וט-שעה, ויכולה להגדיל את משך הטיסה של כטב"מים קטנים וחמקניים בעד 300 אחוזים.

  כלי טיס בלתי מאוישים משמשים במגוון של יישומים צבאיים, בטחון פנים ואזרחיים. היכולת הייחודית לבצע משימות שהיה ארוכה באמצעות כטב"מ מיני, כפי שמציג "בומרנג" מתוצרת בלובירד, היא יתרון גדול במיוחד במשימות של סיורי גבול, פיקוח על תשתיות, נכסים קריטיים וניטור סביבתי.

  "בומרנג" מתוצרת בלובירד הוא כטב"מ מבצעי עם מנוע חשמלי השוקל 9 ק"ג שיכול עכשיו לטוס במשך יותר מתשע שעות באמצעות מערכת ההנעה החשמלית- מימנית עתירת הביצועים של הורייזן. בלובירד מערכות אוויריות השלימה מאמץ של שלוש שנים לשלב את טכנולוגיית תאי הדלק PEM (ממברנה מחליפת פרוטונים) בתוך כטב"מ שתוכנן במיוחד, ופיתחה מערכות תמיכה כמו יכולות היברידיות ליתירות החשמל של המערכת, מנגנון לקירור תא הדלק ורבות אחרות. הכטב"מ המונע באמצעות תא דלק כבר מורשה לטיסות בישראל ומדורג כמערכת "בשלה".

  הורייזן טכנולוגיות תאי דלק מסינגפור ידועה בהספקת הביצועים בעלי צפיפות האנרגיה הגבוהה ביותר לטכנולוגיית תאי הדלק PEM, וסדרי גודל מעבר למה שאפשרי היום אפילו באמצעות סוללות הליתיום הטובות ביותר. החברה התקדמה התקדמות משמעותית בחודשים האחרונים ומאמינה שהיא מציעה כיום את המערכת הקלה והקומפקטית ביותר לאחסון אנרגיה חשמלית, שמתאימה היטב לצרכים של כטב"מים חשמליים קטנים.

  כטבמ"ים המונעים באמצעות חשמל מימני יביאו יכולות חדשות חשובות – חתימה אקוסטית מופחתת, גודל קטן, וגם יעילות מוגברת במשימות מודיעין, מעקב וסיור (ISR) מתמשכות שחשיבותן הולכת וגדלה. במקומות בהם ביצועי הסוללה מגבילים את השימוש היעיל במערכות מבטיחות אלה, מערכות ההנעה באמצעות תאי דלק מהדור הבא של הורייזן ישפרו את הרב-צדדיות ויפתחו אפשרויות למשימות חדשות לכלי טיס קטנים כמו הכטב"מ "בומרנג" מתוצרת בלובירד. בנוסף להגדלת השהייה של הטיסה, מערכת תאי הדלק החדשה של הורייזן גם מאפשרת להגדיל את היכולת של כלי טיס קטנים וזולים יותר על ידי שילוב יותר מכשירים אלקטרוניים צורכי חשמל, כגון חיישנים אלקטרו אופטיים, מצלמות אינפרא אדום ומצייני לייזר.

  בעשר השנים הקרובות, מנתחי התעשייה מצפים ששוק הרכישה של כטב"מים יעלה על 44 מיליארד דולר בארה"ב לבדה. לדברי רון סטרנס מחברת G2 Solutions שבסיאטל, וושינגטון, "השימוש בכטב"מים חודרים גדל והולך משום שיכולות המודיעין, מעקב וסיור שהם מספקים הם ללא תחרות. לתאי הדלק של הורייזן יש פוטנציאל לשפר את תצורת הגודל, משקל ואנרגיה (SWaP) של ההנעה בכטב"מים טקטיים, דבר שיוביל להגדלת זמן השהייה של הכטב"מ או הרחבת היכולות של חיישנים ו/או ממסרי תקשורת". הורייזן טכנולוגיות תאי דלק ובלובירד מערכות אוויריות יהיו בביתן 1170 באולם התצוגה E בוועידת האיגוד הבינלאומי למערכות לא מאוישות AUVSI Unmanned Systems North America 2009, 11-13 באוגוסט, במרכז הכינוסים Walter E. Washington בוושינגטון הבירה. אודות הורייזן טכנולוגיות תאי דלק בע"מ הורייזן טכנולוגיות תאי דלק, שמרכזה בסינגפור, מפתחת ומייצרת מערכות תאי דלק קומפקטיות, קלות ועתירות ביצועים המשמשות בתעופה. הורייזן מדגימה את היכולות של תאי הדלק עתירי הביצועים שלה באמצעות סדרה של טיסות חלוציות מאז 2006, שכללו את "Hyfish", ששולב על ידי סוכנות התעופה והחלל של גרמניה (DLR) ו-"Pterosoar", שקבע שיא FAI עולמי חדש במרחק (NASA), ומטרתו הנוכחית היא קביעת שיא עולמי חדש של 16 שעות שהייה השנה. www.horizonfuelcell.com/aerospace.htm קשרי מדיה: press@horizonfuelcell.com אודות בלובירד מערכות אוויריות בע"מ מאז 2002 בלובירד מערכות אוויריות מתמחה בתכנון, פיתוח וייצור כטב"מים טקטיים וציוד היקפי. בלובירד מספקת פתרונות ייחודיים ללא תקדים שהוכחו בשדה הקרב שייתנו מענה לאתגרים ולצרכים של שוקי הכטב"מים הצבאיים, בטחון הפנים והאזרחיים. המוצרים של בלובירד מתוכננים ליעילות מבחינת עלויות, מודולריות, קלות שימוש, אמינות גבוהה, ייחודיות וביצועים יוצאי דופן בכל תנאי מזג אוויר. בלובירד מערכות אוויריות בע"מ היא גוף הכולל את החברות שבתיק ההשקעה של חברת Athlone Global Security, חברה בבעלות האלוף במיל. דורון אלמוג. AGS, שמרכזה בארלינגון, וירג'יניה היא תאגיד המאוגד כחוק בהתאם לחוקים של דלאוור. AGS מתמקדת בשוק בטחון הפנים ובטכנולוגיות המתפתחות בתחום בטחון הפנים כגון מניעת גישה בלתי מורשית, זיהוי איומים והגנה על תשתיות חיוניות. בלובירד מערכות אוויריות בע"מ, למרות היותה חברה נפרדת בזכות עצמה, ממלאת תפקיד חשוב מבחינה אסטרטגית כאחת מהיחידות העסקיות החשובות של AGS המטפלת בכל ארבעת עמודי התווך של תחום בטחון הפנים. (www.Bluebird-UAV.com). כדי לצפות בתמונה של "בומרנג", בקרו בקישור הבא: http://media3.marketwire.com/docs/BoomerangUAS.pdf ליצירת קשר: Athlone Global Security Corporation Ms. Renee Stroud (703) 942-9979 (משרד) או (703) 725-3322 (סלולרי), rstroud@atlngroup.com


  * ההודעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינ"ל MARKETWIRE

  לפרטים נוספים: נוי תקשורת 03-6026026 זהר 052-2641769

  אודות הכותב:
  חיים נוי,עיתונאי, עורך ראשי

  נפילה בשטח ציבורי

  נכתב על ידי - ויוי חביבה ארגמן - 2012-12-20

  נפלתם! נחבלתם! כתוצאה של מפגע באזור ציבורי שנמצא באחריותה של עירייה? ייתכן שאתם זכאים לפיצויים של אל...

  שימוש באבטחה היקפית של בית סוהר מפני בריחה ו-או חדירה.

  נכתב על ידי - מאיר יהלומי - 2012-09-14

  אבטחה באמצעות זוגות כלבים ויותר בגזרות מתוחמות בבתי סוהר

  מענק עבודה מועדפת 2012

  נכתב על ידי - גל כהן - 2012-05-25

  חיילים משוחררים ומשרתי שירות לאומי אמנם נתנו מעצמם למדינה למשך שנתיים עד שלוש ואפילו יותר, וסכומי הש...

  צורך ברור במציאות של היום - אבטחת אישים

  נכתב על ידי - לילך כהן - 2012-03-25

  צורך ברור במציאות של היום

  נקודת המבט של אנשי המקצוע בתחום האבטחה - ייעוץ אבטחה למוסדות

  נכתב על ידי - לילך כהן - 2012-03-25

  נקודת המבט של אנשי המקצוע בתחום האבטחה

  מאמרים נוספים של הכותב/ת

  ביקורת: ינופה, בכורה באופרה הישראלית

  נכתב על ידי - זהר נוי - 2012-02-15

  יצירת המופת של יאנאצ'ק בביצוע מרגש ומצמרר

  אתר אינטרנט חדשני לחישוב הילכות נידה

  נכתב על ידי - זהר נוי - 2010-03-21

  שומרי טהרת המשפחה היהודית עוברים להיי- טק עם mikvahcalendar.com בוגרי MIT מפשטים הלכות נידה מסובכות...

  הוסיפו תגובה

  שם: איימל:

  בבקשה מלאו את הפרטים החסרים