הלוואות דחופות

פורסם על ידי בתאריך 25/01/2011
תקציר - היום הרבה ישראלים טובים חושבים שהמונח "הלוואות דחופות" מתייחס להלוואות פרטיות רגילות שכל אחד לוקח מהבנק שצריך בדחיפות, א...


 • פתיחת חשבון
 • הוספת מאמר חינם
 • הוראות עריכה
 • למה כדאי לפרסם מאמרים


  מספר צפיות: 33414

  "הלוואות דחופות" הן סוג הלוואה רחב מאוד, כי הלוואות דחופות הינם הלוואות שנלקחות מסיבות שונות והשלשה העיקריות הם: הלוואות לסגירת מינוס, הלוואות לסטודנטים והלוואות משכנתא שהם כולם נקראות הלוואות דחופות ואנו ננסה בכל כחנו להסביר על כל אחת מן ההלוואות האלו והאם נכון לקחת הלוואה כמו זאת או שלא כדאי.

  כפי שאמרנו ההלוואות הדחופות הם הלוואות אשר ניתנות לאנשים בזמנים המאופיינים כירידה כלכלית או על מנת לצאת מחובות או לכל בעיה כלכלית אחרת. אנשים רבים השתמשו בהלוואות דחופות בשביל לצאת מבעיות כלכליות. במספר אירועים זה מכיוון שהיה מצב שלילי לכלכלה ולכן ההלוואה נהפכה להיות בעיה גדולה אבל כאשר המצב הפיננסי קורס, הלוואות אלו יכולות באמת לעזור ובשל זאת לקיחה של הלוואות כאלו צריכה להיעשות עם חשיבה מרובה שהרי פעמים הלוואות אלו עוזרות ולפעמים שלא כל כך.

  המוצר הפיננסי הנקרא הלוואות לסטודנטים כפי שציינו הוא גם הלוואות דחופות ובעצם הלוואות הדחופות המוכרות ביותר אלו הלוואות שניתנות לסטודנטים במצבים קשים מבחינה כלכלית והלוואות אלו ניתנות לסטודנטים באמצעות הבנקים המרכזיים כמו דיסקונט, לאומי ובנקים נוספים והסטודנטים מוכרחים לקחת הלוואות דחופות אלו בגלל עלויות ההשכלה והמחיה הגבוהים וכן מכיוון שיש להם הרגלי צריכה מוגזמים. לבד מהלוואות נוספות שלקוחים סטודנטים כגון הקדמת המשכורת שלהם וכן הלוואות אישיות נוספות ולאחר שגומר הסטודנט את לימודיו הוא מוצא את עצמו עמוק בתוך חובות גדולים ויש סטודנטים רבים שכלל לא מסוגלים לסיים את התואר שלהם עקב הסיבות הללו. אמנם קיימים ארגונים חלקם לא ממשלתיים, וחלקם ממשלתיים ויש אף מסחריים שנותנים סיוע לסטודנט לאחר לימודיהם להחזיר את ההלוואות שלקח באמצעות תוכנית תשלומים שמאגדת את כל ההתחייבויות שלו וישנם העושים זאת אף בריבית נמוכה יותר מהמקובל בשוק.

  בנוסף לכל זאת הלוואות משכנתא הם גם סוג של הלוואות דחופות ובימינו משתמשים בהלוואות אלו לזוג עניינים: האשונה היא כדי לשנות את המשכנתא כלומר את ההחזרים החודשיים או לקצץ אותה וכך לעשות ששער הריבית יהיה נמוך יותר או יימשך לזמן מועט יותר והסיבה השנייה היא לסגור את המשכנתאות שלקחנו מבעוד מועד. זאת הלוואה שכולנו יכולים לרכוש מהבנק כדי לרכוש או לסחור בנדל"ן והכסף משולם למלווה שנותן את המשכנתא והוא בתורו מפחית את תוכנית התשלומים החודשית למשל אשה שלקחה הלוואה כדי לקנות בית או משרד וההחזרים החודשיים שלה הם 2000 ש"ח לחודש למשך 24 חודשים, היא יכולה לקחת הלוואה דחופה של 24,000 ש"ח למשל שמועברת ישירות לבנק שממנו נלקחה המשכנתא (בתיאום מיוחד איתם) והבנק מוריד מההחזר החודשי 1000 ש"ח ועתה ההחזר החודשי יהיה 1000 ש"ח וזה נותן קרדיט נוסף לרוכש הבית, וין לדאוג כי אפשר להחזיר את ההלוואה הקטנה הזאת גם לאחר שסימנו את המשכנתאות הראשונות שלנו.

  כאמור אנחנו יכולים לקחת הלוואות דחופות גם רק כדי לסגור מינוס או לחסל חובות שונים וישנים, לאחר שהוחזרו כל החובות לאחרים, פשר עכשיו להחזיר את ההלוואה למלווה הראשון, ההפרש בין הלוואות דחופות להלוואות סגירת מינוסים הוא שהלוואה לסגירת מינוס יש להחזיר מיידית עם סגירת המינוס או החוב אבל הלוואה דחופה אפשר להתחיל להחזיר אותה כשמסיימים את החובות קודם.

  הנתונים השונים של ההלוואה הדחופה משתנים לפי גורמים שונים כמו מי הלווה ומה סכום ההלוואה וכדומה וכן המטרה של ההלוואה משנה את אופייה של ההלוואה וכדאי מאוד לבדוק מספר חברות בעניין זה מכיוון שלכל חברה יש את המדיניות הפרטית שלה.

  אודות הכותב:
  אלירן גולן - מקדם אתרים מקצועי - 054-2125482

  לקבל חשבונית או פרוט עלויות מלא מהבנק שלכם

  נכתב על ידי - רן ברכה - 2013-11-12

  רבים מהעסקים מנהלים תזרים מזומנים מדוקדק אבל הוצאה אחת שכמעט אף פעם לא נלקחת בחשבון והיא עלויות חשבו...

  למה ? מתי ? איך ? וכדאי למחזר את המשכנתא שלכם?

  נכתב על ידי - עומר דורון - 2013-04-09

  האם הייתם רוצים לשלוט במשכנתא שלכם במקום שהמשכנתא שלכם תשלוט בכם ?

  מהם שלבי הפעולה אותם עליך לנקוט בטרם קניית הנכס? – חלק חמישי

  נכתב על ידי - עומר דורון - 2013-04-09

  הדרך לרכישת נכס ולקבלת מימון מכילה מספר שלבים. מאמר זה יאפשר לך לאחוז בהגה של התהליך בבטחה על מנת ל...

  מהם שלבי הפעולה אותם עליך לנקוט בטרם קניית הנכס? – חלק רביעי

  נכתב על ידי - עומר דורון - 2013-04-09

  הדרך לרכישת נכס ולקבלת מימון מכילה מספר שלבים. מאמר זה יאפשר לך לאחוז בהגה של התהליך בבטחה על מנת ל...

  מאמרים נוספים של הכותב/ת

  חזקת הבעלות בדיני תעבורה

  נכתב על ידי - אלירן גולן - 2011-11-04

  בשונה מהוראות המשפט הפלילי הקלאסי בו יש להוכיח כי נאשם ביצע בפועל את העבירה המיוחסת לו, קובעת פקודת ...

  הלוואות דחופות

  נכתב על ידי - אלירן גולן - 2011-01-25

  היום הרבה ישראלים טובים חושבים שהמונח "הלוואות דחופות" מתייחס להלוואות פרטיות רגילות שכל אחד לוקח מה...

  הוסיפו תגובה

  שם: איימל:

  בבקשה מלאו את הפרטים החסרים