שיפוץ מטבחים

מטבח מורכב מאוסף של יחידות מגוונות, החל מאלמנטים של אחסון (ארונות ומגרות), דרך מערכות החשמל (מדיח, טוחן אשפה) והגז (כיריים) ועד לחלקים כמו משטחי עבודה, הסבה ואכילה. כל יחידות המטבח אמורות להשתלב יחדיו ליצירת חלל פרקטי, נוח ויפה, המשמש את כל בני הבית.

השקעה בשלב התכנון יכולה לחסוך לכם זמן וכסף בעת הזמנת המטבח והתקנתו. רוב הספקים מעניקים ייעוץ ראשוני חינם. תקציב וגודל החלל מהווים מסגרת נוקשה של היצע, מצד שני אפשר לבנות מטבח שנראה כמו מיליון דולר בהרבה פחות. כדי להישאר בגבולות התקציב הכניסו את עלות מוצרי החשמל למחיר שיפוץ המטבח.

מכיוון שהשוק מוצף במטבחים בכל גודל ותקציב, כדאי לפנות לאנשי מקצוע מנוסים כדי שיתכננו, יעצבו ויתקינו את המטבח לפי צורכיכם האישיים, גודל החדר והתקציב המוגדר.בתכנון המטבח ישנה חשיבות להנדסת אנוש חכמה והתאמתה לגודל ולהרגלי המשפחה. חשוב ליצור נגישות קלה בין מקום האכילה למקרר, בין משטחי העבודה לכיור ולכיריים, בין מכשירי החשמל למיקומם בחלל החדר ועוד. לא תרצו להתרוצץ במטבח מנקודה לנקודה או להקים את סבתא בכל פעם שתרצו להוציא משהו מהמקרר.

הרכבת המטבח מתחילה בהכנת התשתית - מים, חשמל וריצוף. לביצוע עבודות אלו ניתן להזמין בעלי מקצוע נפרדים או קבלן שירכז את כל העבודה. רק לאחר הכנת התשתיות קחו מידות סופיות ומדויקות ליצירת יחידות המטבח. רק כך תוכלו למנוע אי התאמה שנוצרה משינויים שנעשו תוך כדי עבודות התשתית.

הנה כמה נקודות למחשבה ולהתייעצות עם גורם מקצועי:

- האם מוצרי חשמל שלי מתאימים לתכנון החדש?
- האם חשובה לי הפרדה בין בשר לחלב?
- האם אני הולך על מטבח טרנדי או עיצוב קלאסי שיהיה עדכני לאורך זמן?
- האם החומרים שבחרתי עמידים לאורך שנים והאם דורשים תחזוקה וניקיון מיוחדים?

המלצות:
כדאי להתרחק מחומרים זולים ועלויות התקנה נמוכות, יקר יותר משמע עמיד ואיכותי יותר.
- בדקו והשוו בין החומרים שונים: מסילות, עץ סנדוויץ', עץ מלא, נירוסטה, שיש ועוד.
- אספו הצעות מחיר מכמה גורמים ובצעו סקר שוק בקרב המותגים השונים.
- ודאו כי יש תו תקן ואחריות ומה היקפה (חומרים, התקנה, רטיבות...)