התקנת פרקט

רצפת פרקט היא דרך קלה ליצור בבית אווירה כפרית, חמה ויוקרתית, הן מבחינת המחיר והן מבחינת ההתקנה.
ישנם שלושה סוגי פרקט הנחלקים לשתי קטגוריות - מלאכותי וטבעי. חשוב להכיר את הסוגים השונים לפני הקנייה.

פרקט מלאכותי:
- למינציה: פרקט שעשוי מחומר סינתטי-תעשייתי בציפוי ניילון מיוחד (להלן שמו - למינציה) במגוון דוגמאות וצבעים.

- סינתטי, דמוי עץ: עשוי משלוש שכבות עץ מודבקות ונראה כמו "הדבר האמיתי".
יתרונות: פרקט למינציה קל לנשיאה, להובלה ולהתקנה עצמית (ניתן גם לפרקו בקלות ולהעביר לדירה אחרת). פרקטים סינתטיים זולים יחסית ונחשבים עמידים בפני שריטות (בעלי חיים, הזזת רהיטים, נעלי עקב...), כתמים ושינויי אור.
חסרונות: אינו מבודדים מחום ומקור, רגישים מאוד לנוזלים (למרות שישנם פרקטים למינציה עמידים בפני ים אך הם יקרים יותר) ומחייבים ניקוי מהיר מרגע הופעת כתם מים או לכלוך.

עץ אמיתי: בנוי מלוחות עץ טבעי ונחשב לפרקט איכותי ויקר.
יתרונות: פרקט עץ אמיתי יוצר אפקט מרשים ויוקרתי למרות מבחר הצבעים והדגמים המוגבל. פרקט עץ עמיד יותר בפני מים ונשמר לאורך שנים רבות מאוד ובמקרה הצורך ניתן לחידוש ולליטוש.
חסרונות: יקר משמעותית מפרקט סינתטי והתקנתו מורכבת מעט יותר (לפעמים נדרשת הדבקה). הפרקט עצמו כבד מאוד להובלה עצמית ואינו מתאים לבית עם חיית מחמד שורטת.
פרקט עץ מגיע בשיטות גימור לכה או שמן, ההופכים אותו לעמיד יותר, חלק יותר וקל לניקוי. לכל גימור יש גם חסרונות שונים שאותם כדאי לברר בנקודת הרכישה.

בדרך כלל, רוב הקונים יעדיפו פרקט למינציה בשל מחירו הזול ומגוון הצבעים והטקסטורות. לפני קניית הפרקט יש למדוד את השטח שאותו נרצה לכסות, אורך כפול רוחב של כל חדר, כפול מספר החדרים. כדאי להזמין 5%-10% יותר מהשטח שקבלתם, ליתר ביטחון. היקף החדר כפול מספר החדרים ייתן לכם את אורך הפנלים שתצטרכו. כל חנות מאפשרת לכם לרכוש את הפרקט להתקנה עצמית, עם או בלי הובלה, או להזמין התקנה במחיר נוסף.