שיפוץ ארונות מטבח
נמאס לכם מהמטבח הישן אבל אין לכם כסף למטבח חדש? היום עומדות בפניכם אינסוף אפשרויות לשיפוץ, לשדרוג או לחידוש המטבח הישן בעלות קטנה יחסית, באמצעות חידוש ארונות המטבח, וליהנות מתוצאות טובות כאילו קניתם חדש.

כתמים, סימני רטיבות או סגנון שאבד עליו הכלח... החלפת דלתות הארון הישנות או חידושן באמצעות צבע, טפט וידיות חדשות ישנו את מראה המטבח מקצה לקצה. חשוב להבין מאיזה חומר עשויה הדלת ומה הטיפול הנדרש, למשל: האם צריך לקלף פורמייקה ישנה, לסתום סדקים או להחליף לגמרי. שינויים קוסמטיים תוכלו לבצע לבד, אולם הוספת פרזול או טיפול בסיבית מתפוררת הם כבר עניין לאנשי מקצוע.

צביעת דלתות ארונות המטבח מצריכה עבודת הכנה: ניקוי הדלת והסרת שאריות צבע או לכה ישנות באמצעות נייר זכוכית. התייעצו עם המוכרים ברשתות השיווק איזה צבע מתאים לחומר ממנו עשויה חזית הארון (עץ, פורמייקה, פלסטיק...), עמיד יותר בחום ורטיבות וקל יותר לניקוי - וכמובן השוו מחירים בין היצרנים השונים. תוכלו לצבוע את הדלתות בעצמכם, בעצתם של אנשי המכירות, באתרים / פורומים של "עשה זאת בעצמך" או להזמין צבעי מקצועי.

הדבקת טפט מהירה וקלה יותר מצביעה ואינה מצריכה הכנות מיוחדות. היום ישנם מגוון אינסופי של דגמים וצבעים, בהתאם לאופנה ולטעם האישי. הקפידו לבחור טפט שמיועד לארונות ולא לקירות, שהנו גמיש וגזיר יותר מטפטים לקירות, הניתן להדבקה ולהסרה בקלות. את הטפטים תוכלו להדביק לבדכם או להזמין בעל מקצוע ולשלם בעד העבודה.

החלפת הידיות היא פעולה זולה וקלה שיכולה לחולל שינוי גדול. מדובר בפריט דקורטיבי חשוב שקובע את סגנון המטבח: סגנון עתיק, מודרני, קלאסי, נועז ועוד. כיום ניתן להישג ידיות במגוון חומרים, שילובים, צבעים וסגנונות שונים.

אם יש לכם שתי ידיים שמאליות, תוכלו לפנות לחברות המתמחות בשיפוץ מטבחים ולהתייעץ עמה מה כדאי להחליף ולשפץ. עלות חידוש ארונות המטבח על ידי חברה מקצועית יקר יותר מאשר אם תעשו זאת לבדכם, אך עדין זול משמעותית בהשוואה לקניית מטבח חדש.