למה כדאי ללמוד לפסיכומטרי?
למה כדאי ללמוד לפסיכומטרי? בשנים האחרונות התרבו המכללות המאפשרות ללמוד לימודים אקדמאיים ללא פסיכומטרי. רבים מתעניינים באפשרות זו, אולם שוכחים שלקורס הפסיכומטרי יש גם כמה תועלות נוספות וערכים חיוביים שבגללם שווה לעשות קורס פסיכומטרי.

נכון, אפשר ללמוד לימודים אקדמאיים ולקבל תואר ראשון ללא פסיכומטרי ולמעוניינים לעשות זאת יש שתי אופציות אפשריות:

1) יש מבחר רחב של מכללות שבהן ניתן ללמוד ללא פסיכומטרי אלא על בסיס של ציונים בבגרויות, כגון מכללות בתחומים מקצועיים כמו רפואה אלטרנטיבית, מכללות למשפטים וקורסים בחשבונאות.

2) ישנן גם אוניברסיטאות שמגיל 30 מקבלות סטודנטים ללא פסיכומטרי ובוודאי מכללות, מתוך הנחה שבגיל 30 צריך להקל על המעוניין ללמוד. ויש בכך צדק רב.

משיחות עם אנשים שלא רצו לעשות פסיכומטרי לרוב עולה חשש רב שלהם מהבחינה, פחד בלתי מוסבר להיבחן וללמוד. משום מה הם מזהים בפסיכומטרי מגבלה בלתי ניתנת למעבר. אולם העובדה הברורה היא שאת הבחינה כולם עוברים ועל מנת לקבל בה ציון מנימלי לא ממש חייבים ללמוד. למעשה רוב האנשים יקבלו ציון סביר גם בלי להתכונן לבחינה. עם זאת, כיום יש המון קורסים שיאפשרו לכם ללמוד בקלות, הכוללים טריקים לפתרון המשוואות, שיטות לקיצור זמן החשיבה ועוד. הקורסים כוללים הכנה כללית שמרגילה אתכם לתנאי הבחינה ולכן כשמתכוננים היטב גם מוכנים ברמה המנטלית להתמודד עם השאלות המוזרות של הבחינה.

למרות הרצון להימנעות די חשוב ללמוד לבחינה – כי היא הדבר הקרוב ביותר לנדרש מלימודים אקדמאיים. היא תיתן לכם את התחושה הכי קרובה ללחץ של בחינות המועצה השונות, היא תשקף לכם את האינטנסיביות של הבחינות בקורסי ליבה.

הסיבות העיקריות להיבחן בכל זאת הן :
א. ציון טוב נותן לך יותר אפשרויות וגמישות בבחירת מקום הלימודים הן מבחינת תחום הלימודים והן מבחינה גאוגרפית.
ב. המדד של פסיכומטרי הוא מדד ניבוי להצלחה בלימודים, ולכן גם להתכונן לבחינה זו הכנה נפלאה לעתיד ללימודי האקדמאים שהם הרבה יותר קשים ומורכבים מללמוד לפסיכומטרי.
ג. כאשר מבחר מקומות הלימוד רחב, גם מבחר מקומות העבודה שאחר כך תתחרו עליהם יהיה רחב יותר.
ד. הבחינה מבוססת על מדד יחסי – זאת אומרת שאתם נבחנים ביחס לאחרים, הבחינה תיתן לכם המון תובנה לגבי הרמה האישית ההשכלתית שלכם.
ה. ההכנה כוללת לימודים בתחומים של שפה וחשבון פשוט – תקבלו כלים מעולים ליום יום שגם מתאימים לחיים מחוץ לאקדמיה. העשרת אוצר מילים, יכולת חישוב מהירה, יכולת ניסוח טובה.
ו. כיום יש הכנה לפסיכומטרי ללקויי לימידה, זאת אומרת שגם אם יש לכם הפרעת קשב, דיסלקציה או דיסגרפיה - תקבלו כלים והנחיות ללמוד ולהצליח.

אין ספק שלבחינת הפסיכומטרי נוצרה הילה מפחידה ומאיימת המעלה חשש, אבל הפחד אינו ממשי, הכנה טובה לבחינה תמצב אותכם במקום טוב מבחינת ציונים. תזכרו כמובן שאתם לא חייבים את הציון הכי גבוה אם אתם מתכוונים ללמוד מראש תחום עם תנאי קבלה נמוכים או במכללה שלא דורשת ציונים מקסימלים.
וכמובן, אחרי הבחינה כבר לא תופתעו מהבחינות המאיימות באוניברסיטה, כי היא זניחה לעומתן. בהצלחה בלימודים!