הסרת שיער בבית - המדריך המלא

מכשיר הסרת השיער הביתי החדשני מבית סילקו
כל אחת רוצה מתישהו ללבוש חצאית קצרה, בגד-ים, מכנסונים או גופיה. בארץ חמה כמו ישראל זה גם קורה לעיתים הרבה יותר קרובות. בדרך לשם תצטרכי לעבור דרך איזושהי טכניקה להסרת שיער: סכין גילוח, דפילטור, שעווה, אפילטור, הסרת שיער בלייזר במכון, מכשיר ביתי חמוש בטכנולוגיה מתקדמת, סוכר, חוט... יש הרבה אמצעים להסרת שיער. המאמר הזה מתמקד באחת מאפשרויות הבחירה המרכזיות העומדות לרשותך - הסרת שיער בבית.

הסרת שיער ביתית בשיטות מסורתיות

חוט (שזירה)

שיטת הסרת שיער עתיקה שמקורה במזרח התיכון. באמצעות גלגול הלוך וחזור על פני העור, שוזרים חוט כותנה בשיער הפנים - בדרך כלל על השפה העליונה או הגבה. כשהחוט והשיער שזורים, השיער נמשך החוצה. התוצאות נשמרות לתקופה של בין שלושה עד שמונה שבועות, אלא שכדי לטפל באזורי גוף גדולים, נדרשים סבלנות ושרירי-ידיים חזקים.

שעווה וסוכר

מקור השיטה - מצרים העתיקה. מורחים על העור תמיסה מחוממת של סוכר או שעווה. מצמידים אל התמיסה שנמרחה על הרגל רצועת בד (בדרך-כלל עשוי כותנה), לוחצים אותה לתוך התמיסה ומושכים בחוזקה הרחק מהעור כדי לתלוש את השיער. התוצאות נשמרות לתקופה של ארבעה עד שישה שבועות ובמהלך הזמן צמיחת השיער מתמעטת ונחלשת. כואב? לעיתים קרובות. עם זאת, ניתן לטפל בשיטה הזו בכל חלקי הגוף.

כלים וחומרים להסרת שיער ביתית

גילוח

את מכונת הגילוח המציא במאה ה 18 ספר צרפתי, כשהצמיד חיפוי מתכת ללהב התער כדי למנוע מהתער לחתוך את העור. במאה ה 19 הומצא סכין גילוח חד-פעמי ומאז נמכרים מאות מיליוני סכינים כאלה בעולם בכל שנה. שיטה מהירה אבל קצרת מועד.

מריטה (פינצטה)

דרך זולה ומדויקת להסרת שיער אם הזמן שלכם לא שווה יותר מדי כסף. לכן היא מתאימה בעיקר לאזורים קטנים בפנים כמו סידור גבות. הטיפול יכול להיות מלווה בעקצוץ לא נוח והתוצאות נשמרות לתקופה של בין שלושה עד שמונה שבועות.

דפילטורים

דפילטורים הם חומרים כימיים הנמכרים בצורת נוזל או משחה לצורך הסרת שיער בבית, בעיקר באזורי הרגליים, הזרועות והמפשעה. במגע בין החומרים לשיער נוצרת תגובה כימית הפועלת על חלבון השערה וממיסה אותו. חומרים מסוג דפילטורים אינם משפיעים על צמיחת השיער ואינם אמצעי הסרת שיער לצמיתות.

בולמי צמיחה

אלה הם חומרים כימיים האמורים לשנות את מבנה הזקיקים, כפי שקורה בתהליך ההתקרחות. השימוש בבולמי צמיחה להסרת שיער נעשה במקביל לטכניקת הסרה נוספת, כלשהי, המבוססת על מריטה. על פי המלצות היצרנים, יש לחזור על הטיפול פעמיים בחודש עד הפסקת צמיחת השיער. בולמי צמיחה אמורים להיות פתרון הסרת שיער לצמיתות, אך יעילותה של שיטת הסרת שיער זו לא הוכחה מעולם.

אפילטורים

אפילטורים מזכירים במשהו מכשירי גילוח חשמליים, אלא שבמקום להבים יש להם ראשי מריטה. האפילטור תולש שערות מן השורש ולכן הטיפול מלווה לעיתים קרובות בכאב, בעיקר באזורי גוף רגישים. התוצאות נשמרות לתקופה של בין כמה ימים עד כמה שבועות והמכשיר מתאים לשימוש על שיער הזרועות והרגליים.

טכנולוגיות להסרת שיער ברמה מקצועית

בקטגוריה הזו נמצאים מכשירים לשימוש ביתי ומכשירים לשימוש במכונים באמצעות מטפלים שהוכשרו לכך. בין השיטות אותן תמצאו במכונים נמנה כאן הסרת שיער בלייזר ואלקטרוליזה (מחט). בשני המקרים מדובר בסדרת טיפולים ארוכה ויקרה שתוצאותיה מתבססות בין השאר על מיומנות המטפל. בשנים האחרונות נוספו לקטגוריה הזו מכשירים להסרת שיער בבית:

Intense Pulsed Light (IPL)

זוהי טכנולוגיה מבוססת לייזר אך עדכנית יותר, שהומצאה בשנות ה 90 של המאה העשרים. המכשירים פולטים אנרגיית אור המומרת לחום המכוון לפגוע בזקיק השערה דרך העור. היתרונות והמאפיינים של לייזר תקפים גם ל IPL.

Home Pulsed Light (HPL)

הטכנולוגיה העדכנית ביותר להסרת שיער ביתית, משלבת אנרגיה אופטית ואפקט אקוסטי, שיחד מנטרלים את צמיחת השיער ביעילות גבוהה. מכשירים המשמישים את הטכנולוגיה הזו מכוונים להסרת שיער לצמיתות בדרך בטוחה, נטולת כאבים, קלה לביצוע ובעלות מנוכה בהרבה בהשוואה לטיפולים במכוני הסרת שיער בלייזר. המכשירים מכוונים לטיפול מהיר בכל אזורי הגוף. גם כאן, כמו בכל טכנולוגיה להסרת שיער באמצעות אור, יש להקפיד על התאמת צבע גוון העור והשיער.

ההתפתחות של טכנולוגיית HPL עתידה לסלול את הדרך בחזרה הביתה, להסרת שיער ביתית לטווח ארוך, הרחק ממכונים, מכוני ספא וסלוני יופי.

המידע במאמר נכתב ע"י סילקן, מותג הסרת השיער הביתי של Home Skinovations.