שיפוץ אמבטיות
שיפוץ חדר האמבטיה הוא משימה מורכבת. לרוב, מדובר בחלל לא גדול הנתון בסכנת רטיבות עם דגש על אוורור, שאמור גם להיות יפה ומפנק וגם לתת מענה פונקציונלי הן מבחינת אחסון והן מבחינת הרגלי שימוש לכל בני הבית. איך משתלטים על כל זה?

ריצוף וחיפוי:
תחום הריצוף והחיפוי הוא המרכיב הראשון שיש לחשוב ולתכנן. מדובר באלמנטים הדומיננטיים מבחינת השטח שהם תופסים ולכן קובעים את הטון העיצובי, מחד, ומגנים עם הקירות והרצפה מרטיבות, מאידך. מגוון חומרי החיפוי והריצוף, הן מבחינת החומרים והן מבחינת העיצובים והסגנונות, הוא אינסופי.

חומרים:
חשוב לוודא שכל החומרים מתאימים לאזור רטוב/לח. ניתן לבחור בחומרים טבעיים כמו אבן טבעית (חברון, ירושלמית, גרניט, צפחה וכד'), במבוק, עץ גושני, אם הפנינה ועוד, או בכלים וחיפויים מקרמיקה - המיוצרת באופן מלאכותי, במגוון עיצובים. חומרים טבעיים יפים מאוד אך חשופים לפגיעת רטיבות וכתמים וזקוקים לתחזוקה שוטפת. חומרים טבעיים מומלץ לקנות אצל היצרן ומחירם תלוי בגודל, בגוון ובעיבוד.

משפחה:
עבור מי מתוכנן חדר האמבטיה? יחידת הורים? ילדים? האם עבור תינוק או סבתא שעברה לגור אתנו? האם יש צורך באמבטיה או ניתן להסתפק במקלחון עם גישה רחבה לאנשים בעלי צרכים מיוחדים? כיום, ניתן להתקין אביזרים פשוטים שיקלו את פעולת הרחצה של תינוקות ופעוטות כמו שידת החתלה מוגבהת או כיור רחב שבו ניתן לרחוץ את התינוק.

תכנון פתרונות האחסון:
אוסף של "שמפואים", מוצרי טיפוח, תרופות וצעצועים הוא אינו מראה משובב לעין. המילה האחרונה בעיצוב חדרי אמבט היא: סדר. לרוב, פוטנציאל האחסון בחדרי האמבטיה אינו מנוצל בחוכמה ובאופן מיטבי. הזמנת יחידות אחסון (רצוי סגורות) אצל נגר פרטי במידות מדויקות ובעיצוב המתאים למספר האנשים החולקים את חדר האמבטיה תניב תוצאה איכותית ויפה המותירה את החדר "נקי" מחפצים ונגיש מבחינת אופי השימוש.

אוורור:
חדר האמבטיה חייב להיות מאוורר בכדי להיפטר מהלחות המצטברת בו ולמנוע התפתחות של עובש, טחב ופטרת. האוורור מתבצע באמצעות חלון פתוח ובמידה ואין חלון יש להתקין מערכת אוורור ומיזוג.